PHP00603E1012BST1
Mfr.Part #
PHP00603E1012BST1
Manufacturer
Vishay
Description
RES SMD 10.1K OHM 0.1% 3/8W 0603
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.375W, 3/8W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
10.1 kOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%