MP900R0L
Mfr.Part #
MP900R0L
Manufacturer
VPG Foil
Description
MP900R0L 0.05% REELED
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric), J-Lead
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
900 Ohms
Supplier Device Package :
2-SMD
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
MP900R0L
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
MP900R0 VPG Foil 35,000 MP900R0 0.05% BULK