ERA-V27J121V
Mfr.Part #
ERA-V27J121V
Manufacturer
Panasonic
Description
RES TEMP SENS 120 OHM 5% 1/16W
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Specialized Resistors
Applications :
Temperature Correction Circuits
Composition :
Metal Film
Impedance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
120 Ohms
Temperature Coefficient :
2700ppm/°C
Tolerance :
±5%