B12J100E
Mfr.Part #
B12J100E
Manufacturer
Ohmite
Description
RES 100 OHM 5% 12W AXIAL
Stock
172
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Flame Retardant Coating, Safety
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
12W
Product Status :
Active
Resistance :
100 Ohms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
B12J100E
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
B12J100 Ohmite 4 RES 100 OHM 5% 12W AXIAL
B12J100 Ohmite 50 12W 100 OHMS VIT 5%