CS85-B2GA681KAGKA
Mfr.Part #
CS85-B2GA681KAGKA
Manufacturer
TDK Corporation
Description
CAP CER 680PF 300V RADIAL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Safety, Automotive
Capacitance :
680 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200, X1, Y2
Temperature Coefficient :
B
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
300VAC/440VAC