102S41N681KV4E
Mfr.Part #
102S41N681KV4E
Manufacturer
Johanson Dielectrics, Inc.
Description
CAP CER 680PF 1KV C0G/NP0 1210
Manufacturer :
Johanson Dielectrics, Inc.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
680 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)