45F12K5E
Mfr.Part #
45F12K5E
Manufacturer
Ohmite
Description
RES 12.5K OHM 1% 5W AXIAL
Stock
8
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
5W
Product Status :
Active
Resistance :
12.5 kOhms
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
45F12K5E
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
45F100 Ohmite 35,000 RES 100 OHM 1% 5W AXIAL