A3DJ-7121
Mfr.Part #
A3DJ-7121
Manufacturer
Omron Automation
Description
CONTACT BLOCK SPST-NO 0.1A 30V
Stock
6
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Configurable Switch Components - Contact Block
(Select First, Then Apply Filters) Compatible Series :
Omron, A3D
Circuit :
SPST-NO
Contact Rating @ Voltage :
0.1A @ 30VDC
Product Status :
Active
Requires :
Switch Body
Termination Style :
Solder Lug
Datasheets
A3DJ-7121
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONTACT BLOCK SPST-NC 10A 120V
    CONTACT BLOCK SPST-NO 10A 120V
  • IDEC
    CONTACT BLOCK NO 10A 110V
  • IDEC
    CONTACT BLOCK SPST-NC 10A 110V
    CONTACT BLOCK SPST-NO 10A 120V