3K020-4RN3AG
Mfr.Part #
3K020-4RN3AG
Manufacturer
Grayhill, Inc.
Description
ASM,3K STD,20H,CANOPEN,BLANK IZO
Stock
456
Manufacturer :
Grayhill, Inc.
Product Category :
Keypad Switches
Contact Rating @ Voltage :
Features :
Illumination :
Illuminated
Illumination Voltage (Nominal) :
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Key Color :
Black
Key Type :
Rubber Overlay
Legend :
Blank Buttons
Legend Color :
Legend Type :
Fixed
Matrix (Columns x Rows) :
5 x 4
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Number of Keys :
20
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
CAN Bus (CANopen)
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 57.15mm Dia
Product Status :
Active
Switch Type :
Snap Dome
Termination Style :
Connector
Datasheets
3K020-4RN3AG
Manufacturer related products
Catalog related products
  • NKK Switches
    SWITCH KEYPAD 4 KEY 0.02A 24V
  • Storm Interface
    SWITCH KEYPAD 4 KEY 0.05A 24V
    SWITCH KEYPAD 16 KEY 0.01A 24V
  • Storm Interface
    SWITCH KEYPAD 12 KEY 0.05A 24V
    SWITCH KEYPAD 12 KEY 0.01A 24V