M2022S2A2W30
Mfr.Part #
M2022S2A2W30
Description
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V
Actuator Length :
6.86mm
Bushing Thread :
Unthreaded
Circuit :
DPDT
Current Rating (Amps) :
6A (AC), 4A (DC)
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V