M2024S3A2A30
Mfr.Part #
M2024S3A2A30
Description
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V
Stock
113
Actuator Length :
8.28mm
Circuit :
SP3T
Current Rating (Amps) :
6A (AC), 3A (DC)
Features :
Jumper needed to achieve triple throw
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Switch Function :
On-On-On
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V