M2022SA2W30
Mfr.Part #
M2022SA2W30
Description
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V
Actuator Length :
12.27mm
Circuit :
DPDT
Current Rating (Amps) :
6A (AC), 4A (DC)
Features :
Epoxy Sealed Terminals
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Switch Function :
On-On
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V