M2022SA1W30
Mfr.Part #
M2022SA1W30
Description
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V
Actuator Length :
12.27mm
Bushing Thread :
1/4-40
Circuit :
DPDT
Current Rating (Amps) :
6A (AC), 4A (DC)
Mounting Type :
Panel Mount, Right Angle
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 6.50mm Dia
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V