SS-1/2D29MM
Mfr.Part #
SS-1/2D29MM
Manufacturer
Ampco Safety Tools
Description
SOCKET STD 1/2D 29MM
Stock
1
Manufacturer :
Ampco Safety Tools
Product Category :
Sockets, Socket Handles
Features :
Product Status :
Active
Size :
29mm
Tip Type :
6 Point Socket
Tool Type :
Socket, Impact
Datasheets
SS-1/2D29MM
Manufacturer related products
    INSULATED EXTENSION BAR 3/8"D
    KIT 4 PIECE TOOL KIT
    KIT 6 PIECE TOOL KIT
    WRENCH HEX KEY 5/16"
    WRENCH HEX KEY T-HANDLE 5/64"
Catalog related products
  • Apex Tool Group
    SKT 3/4DR 12PT 2-5/16
  • Wiha
    3/8" DRIVE SOCKET, 12 POINT, 1/4
  • Wiha
    SOCKET HEX 9/64" 6.00"
  • HARTING
    SOCKET HEX SW4 3.94"