PE-67200NL
Mfr.Part #
PE-67200NL
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
CURR SENSE XFMR 38A T/H
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Current Sense Transformers
Current Rating (Amps) :
38 A
Current Ratio :
200:1
DC Resistance (DCR) :
200Ohm Primary, 4.5Ohm Secondary
ET (Volt-Time) :
Frequency Range :
10kHz ~ 200kHz
Inductance :
80 mH
Mounting Type :
Through Hole
Product Status :
Active
Ratings :
Termination Style :
PC Pin
Turns Ratio - Primary:Secondary :
Type :
Invasive
Datasheets
PE-67200NL
Manufacturer related products
    CBL ASSY RP-SMA-UMCC 6"
    CBL ASSY SMA-UMCC JACK-I-PEX 3"
    CABLE ASSY 6" SMA FM TO I-PEX
    CBL ASSY RP-SMA-UMCC 3"
    CBL ASSY SMA-UMCC JACK-I-PEX 9"
Catalog related products
    CURR SENSE XFMR 1:50 20A SMD
    CURR SENSE XFMR 1:100 20A SMD
  • Murata Power Solutions
    CURR SENSE XFMR 10A T/H
  • Triad Magnetics
    CURR SENSE XFMR 1:500 30A T/H
  • Triad Magnetics
    CURR SENSE XFMR 1:166 10A T/H