CL2-5.0R-24
Mfr.Part #
CL2-5.0R-24
Manufacturer
Signal Transformer
Description
PWR XFMR LAMINATED 5VA TH
Stock
345
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Power Transformers
Center Tap :
No
Current - Output (Max) :
200mA
Height - Seated (Max) :
34.90mm
Mounting Type :
Through Hole
Power - Max :
5VA
Primary Winding(s) :
Dual
Product Status :
Active
Secondary Winding(s) :
Single
Size / Dimension :
41.30mm L x 36.50mm W
Termination Style :
PC Pin
Type :
Laminated Core
Voltage - Isolation :
4000Vrms
Voltage - Primary :
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load) :
24V