AHI02510
Mfr.Part #
AHI02510
Manufacturer
Zettler Magnetics
Description
PWR XFMR LAMINATED 2.5VA TH
Manufacturer :
Zettler Magnetics
Product Category :
Power Transformers
Center Tap :
No
Current - Output (Max) :
Parallel 500mA, Series 250mA
Height - Seated (Max) :
29.50mm
Mounting Type :
Through Hole
Power - Max :
2.5VA
Primary Winding(s) :
Dual, Multiple Taps
Product Status :
Active
Secondary Winding(s) :
Dual, Multiple Taps
Size / Dimension :
41.28mm L x 36.45mm W
Termination Style :
PC Pin
Type :
Laminated Core
Voltage - Isolation :
4200V
Voltage - Primary :
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load) :
Parallel 5V, Series 10V