ADH40028
- Mfr.Part #
- ADH40028
- Manufacturer
- Zettler Magnetics
- Description
- PWR XFMR LAMINATED 6.0VA TH
- Stock
- 25
- Manufacturer :
- Zettler Magnetics
- Product Category :
- Power Transformers
- Center Tap :
- No
- Current - Output (Max) :
- Parallel 400mA, Series 200mA
- Height - Seated (Max) :
- 32.95mm
- Mounting Type :
- Through Hole
- Power - Max :
- 6VA
- Primary Winding(s) :
- Dual, Multiple Taps
- Product Status :
- Active
- Secondary Winding(s) :
- Dual, Multiple Taps
- Size / Dimension :
- 41.2mm L x 33.3mm W
- Termination Style :
- PC Pin
- Type :
- Laminated Core
- Voltage - Isolation :
- 2500V
- Voltage - Primary :
- 115V, 230V
- Voltage - Secondary (Full Load) :
- Parallel 14V, Series 28V