ST2-10B41
Mfr.Part #
ST2-10B41
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
PWR XFMR LAMINATED 1.1VA TH
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Power Transformers
Center Tap :
No
Current - Output (Max) :
Parallel 220mA, Series 110mA
Height - Seated (Max) :
23.86mm
Mounting Type :
Through Hole
Power - Max :
1.1VA
Primary Winding(s) :
Single
Product Status :
Active
Secondary Winding(s) :
Dual
Size / Dimension :
28.70mm L x 28.70mm W
Termination Style :
PC Pin
Type :
Laminated Core
Voltage - Isolation :
2500Vrms
Voltage - Primary :
115V
Voltage - Secondary (Full Load) :
Parallel 5V, Series 10V
Weight :
0.17 lb (77.11 g)
Datasheets
ST2-10B41
Manufacturer related products
    CBL ASSY RP-SMA-UMCC 6"
    CBL ASSY SMA-UMCC JACK-I-PEX 3"
    CABLE ASSY 6" SMA FM TO I-PEX
    CBL ASSY RP-SMA-UMCC 3"
    CBL ASSY SMA-UMCC JACK-I-PEX 9"