0100MD-1-004
Mfr.Part #
0100MD-1-004
Manufacturer
Talema
Description
PWR XFMR TORO 100VA CHAS MT
Manufacturer :
Talema
Product Category :
Power Transformers
Center Tap :
No
Current - Output (Max) :
Parallel 830mA, Series 420mA
Height - Seated (Max) :
Mounting Type :
Chassis Mount
Power - Max :
100VA
Primary Winding(s) :
Dual, Multiple Taps
Product Status :
Active
Secondary Winding(s) :
Single, Multiple Taps
Size / Dimension :
99.00mm Dia x 41.00mm W
Termination Style :
Wire Leads
Type :
Toroidal
Voltage - Isolation :
5000Vrms
Voltage - Primary :
100V, 120V, 200V, 240V
Voltage - Secondary (Full Load) :
Parallel 120V, Series 240V