5AT220JBECA
Mfr.Part #
5AT220JBECA
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 22PF 3KV NP0 RADIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
22 pF
Failure Rate :
Features :
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-30°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
3000V (3kV)