CLC1200ISO8X
Mfr.Part #
CLC1200ISO8X
Manufacturer
MaxLinear
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Manufacturer :
MaxLinear
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
-3db Bandwidth :
700 kHz
Amplifier Type :
General Purpose
Current - Input Bias :
500 pA
Current - Output / Channel :
20 mA
Current - Supply :
1.3mA
Gain Bandwidth Product :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Product Status :
Obsolete
Slew Rate :
1.2V/µs
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Input Offset :
125 µV
Voltage - Supply Span (Max) :
36 V
Voltage - Supply Span (Min) :
4.6 V