202R18N221JF4E
Mfr.Part #
202R18N221JF4E
Manufacturer
Johanson Dielectrics, Inc.
Description
CAP CER 220PF 2KV NP0 1206
Manufacturer :
Johanson Dielectrics, Inc.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
220 pF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination, High Voltage
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
2000V (2kV)