NMNT100-4
Mfr.Part #
NMNT100-4
Manufacturer
Knowles Precision
Description
CAP TRIM 2-95PF 2500V PNL MNT
Stock
20
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
2 ~ 95pF
Dielectric Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Features :
Non-Magnetic
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Temperature :
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Voltage - Rated :
2500 V
Datasheets
NMNT100-4
Manufacturer related products
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD