SGNMNC31006
Mfr.Part #
SGNMNC31006
Manufacturer
Sprague Goodman
Description
CAP TRIM 10-100PF 6000V CHAS MNT
Stock
18
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Capacitance Range :
10 ~ 100pF
Dielectric Material :
Ceramic
Features :
Non-Magnetic, Sealed
Height - Seated (Max) :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
500 @ 25MHz
Voltage - Rated :
6000 V
Datasheets
SGNMNC31006
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH