GFV36031
Mfr.Part #
GFV36031
Manufacturer
Sprague Goodman
Description
CAP TRIMMER 1-36PF 1000V SMD
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Side
Capacitance Range :
1 ~ 36pF
Dielectric Material :
Glass
Features :
General Purpose
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
550 @ 20MHz
Voltage - Rated :
1000 V
Datasheets
GFV36031
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH