GHW4R500
Mfr.Part #
GHW4R500
Manufacturer
Sprague Goodman
Description
CAP TRIMMER 0.5-4.5PF 750V
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
0.5 ~ 4.5pF
Dielectric Material :
Glass
Features :
General Purpose
Mounting Type :
User Defined
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
1000 @ 20MHz
Voltage - Rated :
750 V
Datasheets
GHW4R500
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH
    CAP TRIMMER 10-180PF 100V TH
    CAP TRIMMER 18-300PF 150V TH
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD