LFR600301CID
Mfr.Part #
LFR600301CID
Manufacturer
Littelfuse
Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Fuseholders
Contact Finish :
Contact Material :
Current Rating (Amps) :
30 A
For Use With/Related Products :
Class R Fuses
Fuse Type :
Cartridge
Fuseholder Type :
Block
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Circuits :
1
Orientation :
Product Status :
Active
Termination Style :
Box Lug
Voltage :
600V
Datasheets
LFR600301CID
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
LFR600301C Littelfuse 35,000 FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL