LFJ600302PID
Mfr.Part #
LFJ600302PID
Manufacturer
Littelfuse
Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Fuseholders
Contact Finish :
Contact Material :
Current Rating (Amps) :
30 A
For Use With/Related Products :
Class J Fuses
Fuse Type :
Cartridge
Fuseholder Type :
Block
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Circuits :
2
Orientation :
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal, Pressure Plate
Voltage :
600V
Datasheets
LFJ600302PID
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V