SP150A1-6
Mfr.Part #
SP150A1-6
Manufacturer
R-K Electronics, Inc.
Description
ANALOG TRANS FLTR, 150VAC/320VDC
Manufacturer :
R-K Electronics, Inc.
Product Category :
TVS - Surge Protection Devices (SPDs)
Approval Agency :
cURus
Current - Discharge (Max) (8/20µS) :
Current - Discharge (Nom) (8/20µS) :
Current - Short Circuit Rating (SCRR) :
Features :
Form :
Module Only
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Poles :
3
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Type :
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) :
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
Voltage - Protection Rating (VPR) :
Datasheets
SP150A1-6
Manufacturer related products
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 220O,
    TRANS FITR 240VAC 3 0.47MFD 100O
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 10O,
    RES-DIODE FILTER, 200 VDC, 22O,
    RES-DIODE FILTER, 170 VDC, 220O,
Catalog related products
  • Littelfuse
    LIGHTING SURGE PROTECT 277V SCRW
  • Littelfuse
  • Thomas Research Products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
  • Thomas Research Products
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    SPD MOD 2P+0 150VAC TYPE 1+2