V180MA1A
Mfr.Part #
V180MA1A
Manufacturer
Littelfuse
Description
VARISTOR 180V 100A SOD83A AXIAL
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
27 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
100 A
Energy :
0.6J
Features :
Maximum AC Volts :
105 V
Maximum DC Volts :
144 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
SOD-83A Axial
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
207 V
Varistor Voltage (Min) :
153 V
Varistor Voltage (Typ) :
180 V
Datasheets
V180MA1A
Manufacturer related products
    BUZZER 12V 63.2X64.3MM BRACKET
    BUZZER DUAL ALARM 12V
    BUZZER ALARM 24V
    BUZZER DUAL ALARM 24V
    BUZZER ALARM ELECT DUAL RATE 12V