51740-10014800AALF
Mfr.Part #
51740-10014800AALF
Manufacturer
Amphenol Communications Solutions
Description
CONN RCPT BLADE PWR 148POS PCB
Manufacturer :
Product Category :
Specialized
Color :
Black
Connector Style :
Blade Power
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets and Blade Sockets
Connector Usage :
Contact Finish :
Gold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Contact Layout, Typical :
Features :
Board Lock, Guide Pin
Mounting Type :
Through Hole
Number of Columns :
Number of Positions :
148
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
4
Product Status :
Active
Termination :
Solder
Datasheets
51740-10014800AALF
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
5174 Laird - Performance Materials 35,000 RFLS,26,0,PSA
5174 Adafruit 17 CYAN MA KEYCAPS - 5 PACK
5174 Keystone Electronics Corp. 605 SWITCH TACTILE SPST-NO 12MA 24V