12-002-152FB
Mfr.Part #
12-002-152FB
Manufacturer
Aries Electronics, Inc.
Description
CABLE JUMPER 12POS 2.54MM 2"
Manufacturer :
Aries Electronics, Inc.
Product Category :
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Cable Type :
Ribbon
Number of Conductors :
12
Product Status :
Active
Termination Style :
Completely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
Datasheets
12-002-152FB
Manufacturer related products
    CABLE 5POS .100 JUMPER 4 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2.5 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 3 INCH
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
12-000012 CONEC 35,000 96 POS F SOLDER TY C ROW ABC
12-000022 CONEC 35,000 CONN DIN RCPT 96POS PCB GOLD