HC19B2800000G
Mfr.Part #
HC19B2800000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLOCK 19POS 45DEG 2.5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Color :
Gray
Current :
2 A
Features :
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Mounting Type :
Through Hole, Kinked Pin
Number of Levels :
1
Positions Per Level :
19
Product Status :
Active
Voltage :
300 V