STD-CIX-1-37.4M
Mfr.Part #
STD-CIX-1-37.4M
Manufacturer
NDK
Description
CRYSTAL 37.4MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
NDK
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
37.4 MHz
Frequency Stability :
±15ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Type :
MHz Crystal
Datasheets
STD-CIX-1-37.4M
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
STD-0-9 3M 27 WIRE MARKR TAPE 5.5MM X 2.4M WHT
STD-0-9X 3M 52 WIRE MARKR TAPE 5.5MM X 2.4M WHT