XC18M43200S001
Mfr.Part #
XC18M43200S001
Manufacturer
TGS
Description
CRYSTALS 18.432MHZ 40PPM 20PF
Manufacturer :
TGS
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
18.432 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±40ppm
Load Capacitance :
20pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C