560BAA100M000ABGR
Mfr.Part #
560BAA100M000ABGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
SINGLE ULTRA LOW JITTER XO
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
157mA
Frequency :
100 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
LVDS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
1.8V, 2.5V, 3.3V
Datasheets
560BAA100M000ABGR
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD