BLM10D3740-35ABZ
Mfr.Part #
BLM10D3740-35ABZ
Manufacturer
Ampleon
Description
BLM10D3740-35AB/SOT1462/REELDP
Stock
394
Manufacturer :
Ampleon
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - RF
Current - Test :
42 mA
Current Rating (Amps) :
1.4µA
Frequency :
3.7GHz ~ 4GHz
Gain :
34.2dB
Noise Figure :
Package / Case :
20-QFN Exposed Pad
Power - Output :
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
20-PQFN (8x8)
Transistor Type :
LDMOS
Voltage - Rated :
65 V
Voltage - Test :
28 V
Datasheets
BLM10D3740-35ABZ
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
BLM10 Klein Tools 10 HEX KEY L-SHAPE 10MM 6.13"