MI985AF-Q27E
Mfr.Part #
MI985AF-Q27E
Manufacturer
iBASE Technology
Description
ITX, INTEL CORE I7-5850EQ(2.7GHZ
Stock
1
Manufacturer :
iBASE Technology
Product Category :
Single Board Computers (SBCs), Computer On Module (COM)
Analog Input:Output :
Cooling Type :
Core Processor :
Intel Core i7-5850EQ
Digital I/O Lines :
4
Ethernet :
GbE
Expansion Site/Bus :
PCIe
Form Factor :
Number of Cores :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RAM Capacity/Installed :
16GB/0GB
RS-232 (422, 485) :
6
Speed :
2.7GHz
Storage Interface :
USB :
USB 2.0 (2)
Video Outputs :
DisplayPort, DVI, HDMI, VGA
Watchdog Timer :
Yes
Datasheets
MI985AF-Q27E
Manufacturer related products
    BP, FOR 14-SLOT 19" RACKMOUNT CH
    BP, 14-SLOT (PCIX12) ACTIVE PICM
    300CM M12 TO ONE RJ45 JACK CABLE
    300CM M12 TO RJ45 JACK CABLE (FO
    AUDIO CABLE FOR 3.5" SBC AUDIO B