CM6350-104
Mfr.Part #
CM6350-104
Manufacturer
API Delevan
Description
CMC 100UH 3.3A 2LN SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Common Mode Chokes
Approval Agency :
Current Rating (Max) :
3.3A
DC Resistance (DCR) (Max) :
14mOhm
Features :
Filter Type :
Power Line
Impedance @ Frequency :
Inductance @ Frequency :
100 µH @ 10 kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Lines :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
Datasheets
CM6350-104
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD