BLM31KN121SH1K
Mfr.Part #
BLM31KN121SH1K
Manufacturer
Murata Electronics
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 1206
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Current Rating (Max) :
6A
DC Resistance (DCR) (Max) :
9mOhm
Features :
Filter Type :
Power Line
Impedance @ Frequency :
120 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Lines :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
BLM31KN121SH1K
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN
Related products
Part Manufacturer Stock Description
BLM3 Klein Tools 13 HEX KEY L-SHAPE 3MM 4.00"