WHS20-03-100
Mfr.Part #
WHS20-03-100
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
Description
HOOK-UP 20AWG 300V ORANGE 100'
Stock
11
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Product Category :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
Jacket (Insulation) Material :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
Orange
Operating Temperature :
90°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
300V
Wire Gauge :
20 AWG
Datasheets
WHS20-03-100
Manufacturer related products
    BUZZER 240V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 24V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BUZZER 120V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 12V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BATT CHG USB PWR PK 4.8-5.25V 1A