WT18-07-100
Mfr.Part #
WT18-07-100
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
Description
HOOK-UP 18AWG 600V VIOLET 100'
Stock
2
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Product Category :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
Jacket (Insulation) Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
Violet
Operating Temperature :
200°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
18 AWG
Datasheets
WT18-07-100
Manufacturer related products
    BUZZER 240V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 24V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BUZZER 120V 32.51X26.92 PNL MNT
    BUZZER 12V 32.51X26.92MM PNL MNT
    BATT CHG USB PWR PK 4.8-5.25V 1A