44A0111-10-9-MX
Mfr.Part #
44A0111-10-9-MX
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description
HOOK-UP DL STRND 10AWG WHT 1000'
Manufacturer :
Product Category :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
37/26
Features :
Jacket (Insulation) Material :
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket Color :
White
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
10 AWG