82A0111-28-6
Mfr.Part #
82A0111-28-6
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description
HOOK-UP STRND 28AWG 600V BLUE
Manufacturer :
Product Category :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
42/44
Features :
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket Color :
Blue
Length :
Operating Temperature :
150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
28 AWG