82A0111-20-9
Mfr.Part #
82A0111-20-9
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Description
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 1'
Stock
25
Manufacturer :
Product Category :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
154/42
Features :
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket Color :
White
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG