MPL477M0DG19TRX0
Mfr.Part #
MPL477M0DG19TRX0
Manufacturer
XLPC
Description
CAP ALUM POLY 470UF 20% 2V SMD
Manufacturer :
XLPC
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
Capacitance :
470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm
Features :
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
Ripple Current @ Low Frequency :
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
2 V