A767KN186M1HLAE050
Mfr.Part #
A767KN186M1HLAE050
Manufacturer
KEMET
Description
CAP ALUM POLY 18UF 20% 50V SMD
Stock
500
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
18 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm
Features :
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
1.3 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
65 mA @ 120 Hz
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
50 V
Datasheets
A767KN186M1HLAE050
Manufacturer related products
    BUZZER PIEZO 20V 23.6X4MM