AHA0608150M050R
- Mfr.Part #
- AHA0608150M050R
- Manufacturer
- KYOCERA AVX
- Description
- CAP ALUM POLY HYB 15UF 50V SMD
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Product Category :
- Aluminum - Polymer Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 15 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 80mOhm
- Features :
- Impedance :
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 5000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can - SMD
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1.2 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 60 mA @ 100 Hz
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Hybrid
- Voltage - Rated :
- 50 V