MSCC-30-30-SS
Mfr.Part #
MSCC-30-30-SS
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
30MMX30MM STAINLESS RIGID CPLNG
Stock
4
Manufacturer :
Ruland Manufacturing
Product Category :
Structural, Motion Hardware
Product Status :
Active
Type :
Rigid Coupling
Datasheets
MSCC-30-30-SS
Manufacturer related products
    1/4" ALUMINUM SHAFT COLLAR
    3/8" STEEL SHAFT COLLAR
    3/16" STEEL SHAFT COLLAR
    6 MM STEEL SHAFT COLLAR
    3/8" ALUMINUM SHAFT COLLAR
Catalog related products
  • Phoenix Mecano
    SLOT STONE F 40MM, M6
  • SparkFun
    SLIP RING - 6 WIRE (2A)
  • Adafruit
    SLIP RING 12MM 6WR MAX 240V 2A
  • Adafruit
    THIN WHITE WHEEL FOR TT DC GEARB
  • Phoenix Mecano
    SLOT STONE F 30MM, M5